Kenge Moj - Juliana Pasha & Ervis Behari - Nata finale - Vizion Plus

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV

Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare.
Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.


------------------------------------------------------------------
Subscribe: grhome.info...

Κατεβάστε

προβολές
2,151,811

Σχόλια

 • All albanian “epirotic” songs share one single melody. Just listen to them; they’re are all one tune with maybe slight variations and the tune a pop modern melody.

  Mihali PreftiMihali PreftiΠριν 8 ώρες
 • Tılumtı şummirıkenkıt

  Ayten DikenlerAyten DikenlerΠριν ημέρα
 • 😀

  enea chanelenea chanelΠριν ημέρα
 • Z Z

  Lejda RamoLejda RamoΠριν 3 ημέρες
 • Bravooo

  Mandi OfficialMandi OfficialΠριν 3 ημέρες
 • Ju pershdes nga Italia jeni tè mrekullueshem

  Zija GrecaZija GrecaΠριν 5 ημέρες
 • Nice♥️♥️♥️🥀⭐♥️🌟🥀♥️

  kostandina nndinakostandina nndinaΠριν 5 ημέρες
 • Natasha OlldashiNatasha OlldashiΠριν 6 ημέρες
 • Jeni sh te mir

  Natasha OlldashiNatasha OlldashiΠριν 6 ημέρες
 • 🌟🌟🌟👏👏👏👏

  Elsa DrekaElsa DrekaΠριν 7 ημέρες
 • Brav0000000000000

  Eliverta TabakuEliverta TabakuΠριν 8 ημέρες
 • Ju lumte goja bravooo

  Αννα ΚολασηΑννα ΚολασηΠριν 9 ημέρες
 • Juljane dhe ervisi jeni te dybilbilat e shqiperis ju degjoje per dite suksese.

  sulejman saljasulejman saljaΠριν 9 ημέρες
 • l

  Alba BendajAlba BendajΠριν 9 ημέρες
 • Jeni shum te mir

  aurel dautiaurel dautiΠριν 10 ημέρες
 • Bravo ju të dy

  Ermira NovruzajErmira NovruzajΠριν 11 ημέρες
 • Fiorelo KolaFiorelo KolaΠριν 13 ημέρες
 • Zoti te bekofte Juliana Pasha shume e bukur kenga

  Shpresa MucaShpresa MucaΠριν 17 ημέρες
 • Ervis Behari je yll ,lum kush te ka ,dhe Juliana kengetare shume e mire

  Eliverta TabakuEliverta TabakuΠριν 18 ημέρες
 • Të kendofte zemra Ervis vllai respekt

  Elton KananiElton KananiΠριν 18 ημέρες
 • Ervis Behari super kengetar

  JOQ JULIJOQ JULIΠριν 18 ημέρες
 • Bravo super keng jeni te mbrekullieshem

  Anila DuleAnila DuleΠριν 19 ημέρες
 • Eshte shume e arritur nga te dy ju bravo ju qoft 🔥🔥🔥🔥🔥

  Jovan QalliajJovan QalliajΠριν 20 ημέρες
 • Super kengetar dhe Ervisi

  Aurora RrustemajAurora RrustemajΠριν 20 ημέρες
 • Ne kete emision kuptova qe Juliana esht nje super kengetare

  Aurora RrustemajAurora RrustemajΠριν 20 ημέρες
 • Zemra ju këndoftë ,Respekt për të gjithë ju ., një përpjeke për ruajtjen dhe përcjelljen e vlerave të tabanit, .

  Dashamir MuçaDashamir MuçaΠριν 20 ημέρες
 • 👏👏🔥🔥🔥🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️

  Proud to be ALBANIANProud to be ALBANIANΠριν 21 ημέρα
 • 👏👏👏👏👏👏

  Ana BardhushiAna BardhushiΠριν 22 ημέρες
 • Bravo ukendofte zemra

  Alesio AmbraAlesio AmbraΠριν 22 ημέρες
 • Ju kendofte zemra perhera! Juljana dhe ervisi jeni te papare,po ashtu dhe orkestra fantastike" klarinetaristi" perfekt! Bravoo

  Marjus VeliMarjus VeliΠριν 23 ημέρες
 • Je njesh

  Klajdi NdreuKlajdi NdreuΠριν 23 ημέρες
 • Sa bukur qe kendoni me kenaqet shpirtin jini shume te mire❤⭐💋🌷❤⭐💋🌷❤⭐💋🌷❤⭐💋🌷

  adela peciadela peciΠριν 24 ημέρες
 • hallall jua beft zoti ..na shqyhet zemren ..ju dua

  a. bobia. bobiΠριν 25 ημέρες
 • Jeni te mrekullueshem ju te dy por klarineta ne lartesine e duhur u kenaqa kur po e ndigjoja.

  Vlash MarkajVlash MarkajΠριν 26 ημέρες
 • Shum kenge bukur

  Elda çelaElda çelaΠριν 26 ημέρες
 • Ju këndoftë zemra ♥️bekime 🙏

  Myrvete HamzaMyrvete HamzaΠριν 26 ημέρες
 • 💃💃💃👏👏

  Teuta SeferiTeuta SeferiΠριν 26 ημέρες
 • TE LUMTE GOJA MOJ PATRIOTÈ RESPEKTE

  met rrushimet rrushiΠριν 27 ημέρες
 • TE LUMTE GOJA MOJ PATRIOTÈ RESPEKTE

  met rrushimet rrushiΠριν 27 ημέρες
 • TE LUMTE GOJA MOJ PATRIOTÈ RESPEKTE

  met rrushimet rrushiΠριν 27 ημέρες
 • bravo. na. kernaqet. ukendofte. zemra

  manuela zdravamanuela zdravaΠριν 27 ημέρες
 • Super 😘 duet bravo 👏 qe te dyve🇦🇱🇦🇱🌹🌹

  Eleftheria MitsiEleftheria MitsiΠριν 27 ημέρες
 • .

  Nefo KengaNefo KengaΠριν 28 ημέρες
 • Bravo Ervis dhe Juliana

  Ballsh BallshBallsh BallshΠριν 28 ημέρες
 • Juli je dive

  Violeta SevoVioleta SevoΠριν 28 ημέρες
 • O ervis je si shpirt ze brilant

  Violeta SevoVioleta SevoΠριν 28 ημέρες
 • .αλλυτσ .. ε στα

  Zana LaziZana LaziΠριν 29 ημέρες
 • Shum bukur te dy juljana shum prefesjoniste

  Serxho VloreSerxho VloreΠριν 29 ημέρες
 • 👏👏👏💃💃💃👏👏💃💃🔥🔥🔥👑👑👑🌟🌟🌟🌟🌹

  anila spahoanila spahoΠριν μήνα
 • Ervis Behari je nji yll i bukur Je nji kengetar me zerin si bilbil Bravo Ervis lart e me lart shkofsh

  Tana RrapaTana RrapaΠριν μήνα
 • Poyq hjbjbuhg hkbbhjg hkbgbihg njbbhjhbgj jb ihgghighibh jbbuihgu nbjbbhigg hibgbbg jkbuibyy vbbvhbgfgvch. Gfnbrgg bfchghf gfhgfh gfnbrgg nfgn. Gvnfgh gfhgfh. Rnrvg. Gfnbrgg. Gfbfdfd trnrgg gfhhh. Bvngf vcbbfgfgbg gvnfg. Gvnfgh fgbbfgghb. Fgnfgh. Gvnhgn g ffgb 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲❤️❤️❤️🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎂🎂🎂🎂🎂🎂🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Bala LazimeBala LazimeΠριν μήνα
 • Yje o sa bukur kendoni na kenaqet

  Lushi BabaLushi BabaΠριν μήνα
 • Ju lumte te dyve ! Na kenaqet shume ,na u duk vetja ne dasme se na kish munguar shume .

  Liljana ZemaLiljana ZemaΠριν μήνα
 • Yje jeni....⭐️⭐️⭐️ Ju lumte goja o zot

  Bashkim BruciBashkim BruciΠριν μήνα
 • Te lumte goja

  Dashke BraimllariDashke BraimllariΠριν μήνα
 • krenaria e patosit albano kapllanaj

  Elis LamajElis LamajΠριν μήνα
 • Faleminderit,ma mbushet shpirtin. Shumë bukur,të dy na kënaqët.

  Lavdim HaznaLavdim HaznaΠριν μήνα
 • Te keqen te zerit o Ervis. Te keqen te zerit moj Juli! Mos vdekshi kurre.

  Piera MatteoniPiera MatteoniΠριν μήνα
 • Fs5

  Sonila BuziSonila BuziΠριν μήνα
 • Ju pershendes nga italia

  Sanije SanijeSanije SanijeΠριν μήνα
 • Ju lumtë goja👏👏👏👏

  Ari AllkjaAri AllkjaΠριν μήνα
 • Muzika me pelqen 10 ytub

  Emiljano PetoEmiljano PetoΠριν μήνα
 • Aman sa keni kërcyer i keni lëruar fen

  Reio o sa e kercej kete leng MacokuReio o sa e kercej kete leng MacokuΠριν μήνα
 • Keta te kenaqin👏👏👏👏

  Mos fol kot se flet kotMos fol kot se flet kotΠριν μήνα
 • JULIANA DHE ERVIS JINI DY BILBILA JU LUMT ZERI MBARSI PACI NE JETE..

  Petro DakaPetro DakaΠριν μήνα
 • Ju lumte goja jeni nje duet 1 bravoooo

  Miri 8Miri 8Πριν μήνα
 • Sa bukur na kenaqet me kto kenge 😍

  Anxhela KurtiAnxhela KurtiΠριν μήνα
 • Vallenghithshqi0ri n

  Din MukaDin MukaΠριν μήνα
 • Duet i bukur! 🌻⭐❤️❤️

  Halil MamicaHalil MamicaΠριν μήνα
 • JENI DYSHE E MBREKULLUESHME

  Andon LlupoAndon LlupoΠριν μήνα
 • Keta 400 qe nuk e pelqejne do jene shurdhuar nga veshet me siguri.

  Ramazan DervishiRamazan DervishiΠριν μήνα
  • OK , Ramazan e keni qelluar

   Besnik BreguBesnik BreguΠριν μήνα
 • Bravo evis ,ta mbante dikush tjeter kengen ,se me juljanen nuk pershtatet fare sa per reklam esht kjo.ku ka ze kjoo,evis nje bravoooooooooooo👌

  Ardiola PriftiArdiola PriftiΠριν μήνα
  • Ca po thua Juliana eshte e madhe fare, ku le kenge pa kenduar ajo nga jugu ne veri i qan.

   Mos fol kot se flet kotMos fol kot se flet kotΠριν μήνα
 • Kemi degjuar dyete po si ky kaq bukur jo BRAVO BRAVO BRAVO

  Bosi BosiBosi BosiΠριν μήνα
 • Bravo na kenaqet na mbushen syt me lot u kendofte shpirti e zemra o 🙏

  Bosi BosiBosi BosiΠριν μήνα
 • Super na kenaqet ju lumte goja

  arta shoriaarta shoriaΠριν μήνα
 • Ju kendofte zemra gjithmone !!!!❤❤❤

  Gjon KodriGjon KodriΠριν μήνα
 • Dueti me i bukur ju lumte goja zemra ju kendofte gjithe jeten jeni me te miret 🙏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  Elisa BrakaElisa BrakaΠριν μήνα
 • E kam then per kte djal eshte talent i lindur live e nk stonon fare

  Djali MallakastriotëDjali MallakastriotëΠριν μήνα
 • Nuk esh Ervis behari ber dasem live....per na nje keng ne studio po...ata qe din na muzuka do me kuptojn.....nuk ka ze per live

  Johnny RrokajJohnny RrokajΠριν μήνα
 • 👏👏❤❤💃

  xhiulia xhoxhaxhiulia xhoxhaΠριν μήνα
 • Vis Behari me ka habitur. Bravo dhe larte e me larte. Juliana thjesht artiste

  Genious 1Genious 1Πριν μήνα
  • 5ytt5

   genti borakugenti borakuΠριν 13 ημέρες
 • Ju lumt gaja

  Kam minutes MatKam minutes MatΠριν μήνα
 • Orkestra me e mirw dhe elvisi dhe juljana nuk ngopemi qe ju degjojm gjith diten na kenaqey

  Lili ArapiLili ArapiΠριν μήνα
 • U kendoft zemra Zoti u bekoft

  EliozeEliozeΠριν μήνα
 • Te lumte goja o djale se na kenaqe

  Baki DostiBaki DostiΠριν μήνα
 • Vertet a do mi shohesh syte moj nena ime, 4 vjet pa e takuar 😔

  Gerta ThanasiGerta ThanasiΠριν μήνα
 • Ah mos vdekshit kurre.ju dhe kenget popullore Shqiptare. Poshte hajdutet e qelbesirat e korruptuar ,qe se lane Shqiperine te ecte perpara.rrofshin traditat tona.kaq kisha un.

  Ritvan RrapiRitvan RrapiΠριν μήνα
 • te petkryer

  Luan BerberiLuan BerberiΠριν μήνα
 • 🌟🌟👏👏🇦🇱

  Fatima IsmailiFatima IsmailiΠριν μήνα
 • Ju lumte ajo goja qe te dyve visi super❤️

  Ανδέας ΜήτσηςΑνδέας ΜήτσηςΠριν μήνα
 • Do na mungoj ky emision 😑😑

  ꧁Ald' daa꧂꧁Ald' daa꧂Πριν μήνα
 • Oh sa kenaqem kur i degjoj nk ngopem bravo bravo o yje

  erxsi-fanerxsi-fanΠριν μήνα
 • Visi ta befte zoti rrugen drite kudoqe te hedhesh hapin dukesh djale flori dhe me talent te persosur

  Margarita ThatcherMargarita ThatcherΠριν μήνα
 • na kenaqet

  Anduela LahoAnduela LahoΠριν μήνα
 • Super interpretim nga dy bilbilat e shqiperise , na kenaqet ! Super edhe orkestra e ka qare fare ! Zoti ju bekofte ! 🙏🏻

  Ina DinellariIna DinellariΠριν μήνα
 • Na kenaqet shpirtin ,ju jeni ilaci i kovid19

  Lel LmaoLel LmaoΠριν μήνα
 • Ju lumte gojaaaa ju kendofte zemra.

  soiung toiuesoiung toiueΠριν μήνα
 • Jeni yjet e kenges shqiptare bravo bravo

  Lirie HyseniLirie HyseniΠριν μήνα
 • Dueti me i bukur ❤️❤️shkelqeni qe te dy 🌍🌍Kombinimi zerave ne menyre perfekte bravo urime 🙏🙏te metejshme . Ju dua shume 🌍🌍

  Yetta SulajYetta SulajΠριν μήνα
 • Juljana kengetare me shume klase.!

  Veri NakoVeri NakoΠριν μήνα